Lukáš Kužel finance logo

Finanční plánování

Co to je a proč ho musím mít?

Co je cílem?

Můj cíl je pomoci Vám připravit se na Vaši finanční budoucnost. Abychom to mohli udělat, musíme se nejprve zaměřit na několik klíčových faktorů. Začnu zjištěním Vašich strategických finančních cílů, abych lépe pochopil, co pro Vás prioritou.

Poté se podívám na Vaše současné hospodaření a provedu přehled Vašeho majetku. To mi pomůže pochopit Vaše příjmy a výdaje, které rozdělíme na zbytné a nezbytné.

Důležité je, abychom si uvědomili, jaké výdaje musíte vynaložit v jakékoliv situaci a jaké výdaje můžete ušetřit v případě nepříznivé životní situace.

„Když jedete na dovolenou, taky plánujete a zohledňujete rizika, která vás po cestě můžou potkat. S financemi je to úplně stejné.“

Máme za sebou základní analýzu, co dál?

Následně se zaměřím na principy finančního plánování a zodpovím klíčové otázky „CO, KDY a KOLIK?“ – tedy jaké jsou Vaše cíle, kdy je chcete dosáhnout a kolik financí k tomu potřebujete. Pomocí této analýzy budeme schopni určit, jaké finanční nástroje jsou pro Vás nejvhodnější.

Na základě těchto informací Vám pomohu s tvorbou finančního plánu, který Vám umožní dosáhnout Vašich cílů. Tento plán bude zahrnovat měsíčně generované přebytky Vašeho rodinného rozpočtu, optimalizaci již vlastněného majetku a využívání finančních produktů.

Semnou budete mít jistotu, že Vaše finance budou pod kontrolou a budete připraveni na budoucnost.

Musím ho mít?

Pokud plánuju a mám definované cíle, je vhodné zvolit efektivní nástroje, které mi na této cestě pomůžou. Nicméně je nutné připravit pevnou základovou desku, na které se tyto nástroje sestaví, aby nás k vytouženému cíli dovedly.

Podle americké studie je prokázáno, že lidé, kteří plánovali a využili služeb poradců, tak dosáhli 3× většího majetku než lidé kteří tyto služby nevyužili.

Odpověď je tedy na Vás 🙂

Spotřebitelské úvěry

Kolikrát za život budete řešit financování vlastního vysněného bydlení? 1× nebo 2× maximálně? Hledání ideální varianty, řešení jak jednoduše a efektivně financovat tuto potřebu řeším na denní bázi.

Společně tuto cestu zvládneme a ušetříte tím jak čas, starosti, tak i peníze.

„Je-li pro vás půjčka na cokoliv nevyhnutelná, tak mi zavolejte. Najdeme co nejméně nákladné řešení. Aby jste za půjčených 100.000 Kč nevraceli 200.000 Kč.“

Investice

Je mnoho způsobů investování a vím, že není jednoduché se v tomto segmentu orientovat. Pokud navazujeme obchodní vztah, součástí toho je i vzdělání, které by člověk měl mít, aby pochopil základní principy investování.

Není potřeba vymýšlet to, co už je vymyšlené a dlouhodobě funguje. Využijte 7 pravidel k úspěšnému investování.

Pojištění rizik

Zastávám tvrzení, že platit si pojištění tzv. “aby se neřeklo” je úplně zbytečné. Raději si tyto finance odložím pod polštář a udělám tak daleko lépe.

Pojistná ochrana má určitá pravidla, které by měla pojistná smlouva splňovat. Využívám k tomu vlastní know how společně s metodikou EFPA.
Ve společnosti je pojištění vnímáno stále negativně, ale je třeba pochopit k čemu mi má vlastně sloužit. I toto je moje úloha.

Není nutné za pojištění platit vysoké částky, pokud souběžně dokážete budovat finanční majetek.

Ptejte se

Datový zdroj 16