Lukáš Kužel finance logo

Právnické osoby, firmy, společnosti

Co spolu vyřešíme?

Účelové vs. neúčelové podnikatelské úvěry

Účelové podnikatelské úvěry

Lze použít na konkrétní účel, který právnická osoba dokládá např. fakturou, dokladem o zaplacení apod. Nejčastěji se řeší pro nákup automobilu, nemovitosti, strojů či jiného zařízení.

Účelové podnikatelské úvěry

Lze je použít na cokoliv. Právnické osoby tedy mohou tyto finance použít např. do rozvoje podnikání, do nového podnikání, k nákupu nezbytného materiálu, či vybavení.

Provozní úvěry pro podnikatele

Jsou oblíbené a jsou určeny primárně pro financování související s provozem firmy. Lze využít na nákup materiálu pro výrobu či nákup zboží. Ideálně slouží v období zvyšujících se počtů zakázek.

Leasing pro podnikatele

Finanční leasing se používá ideálně pro financování strojů, zařízení, automobilu. Výhodou finančního leasingu je jeho dostupnost, zajímavé podmínky a možnost daňových úlev.

Finanční leasing charakterizuje skutečnost, že daná věc přechází do majetku až po doplacení poslední splátky úvěru. Do této doby je majitelem leasingová společnost.

Správa investičního portfolia

S klienty tvoříme finanční majetek od prvopočátku. Sestavujeme finanční a investiční plány. Diskutujeme nad novými příležitostmi. Pravidelně klientovi reportujeme jeho aktuální portfolio. Upravujeme dle aktuálních potřeb.

Jste ve specifické situaci?

Řešíte problém, o kterém se tady nezmiňuji a nevíte na koho se obrátit?

Firemní finance řeším neustále. Na vypsání všech jednotlivých řešení a produktů by byla potřeba několik stránek. Samozřejmě nejsem na všechno sám. Spolupracuji také s několika daňovými poradci, advokáty, podnikovými právníky a dalšími.

Napište mi, jaký je Váš problém a nasměruji Vás správným směrem.

Kreditní karty a kontokorenty pro podnikatele

Kontokorent

Výhodou jsou vyšší limity než pro občany. Umožňují podnikatelům čerpat v případě potřeby bankovní účet do mínusu až do sjednaného limitu.

Kreditní karta

Využívá se jako provozní úvěr s tím, že má obrovskou výhodu. Bezúročné období. Pokud je vyčerpaná částka vrácena zpět v období bezúročné lhůty, tak se neplatí úrok z vyčerpané částky.

Investiční podnikatelské úvěry

Právnické osoby tento typ úvěrů využívají výhradně k dalšímu rozvoji a rozšíření podnikání. Investiční úvěry jsou určeny především pro zavedené firmy se stabilními příjmy.

Financování bytových domů a SVJ

Obecně mohou BD a SVJ využít jak účelový, tak neúčelový úvěr. Více informací lze doručit dle individuální situace a potřeby.

Spolufinancování společně s Národní rozvojovou bankou

Není nutné vždy řešit financování pouze komerčním úvěrem. Pokud jste ještě neslyšeli o možnosti spolufinancování či podpory Národní rozvojové banky, tak vás tímto procesem velice rád provedu tak, aby vaše financování potřeby bylo co nejvíce efektivní.

Podporu ze strany NRB lze získat pro živnostníky, malé, střední i velké podniky.

Ptejte se

Datový zdroj 16